Hayat akışının içinde her şeyin daha hızlı olması için çaba harcıyoruz ve bir gün geliyor, aslında yavaş olmayı özlemişiz. Yaptığımız antrenmanlarda en çok fark ettiğimiz şeylerden biri de bu olmalı.

Bisiklet, koşmaktan hızlı olmakla birlikte temelinde çoğu araçtan çokta yavaştır. Geçtiğiniz yerleri derinlemesine görmek ve yaşamak için bir fırsat olabilir. Motorlu araçla yıllarca geçtiğiniz bir yeri hatırlamazken bisikletle bir iki defa geçmeniz onu hatırlamak için yeterli olacaktır. Sizi hayatın içinde yaşatırken doğanın güzellikleriyle baş başa bırakan, etraftaki görüntüleri ve sesleri algılamanızı sağlayan muhteşem bir alettir.

İşin içine bir aletin girmesiyle çok sayıda problem ve keyif birlikte gelir. Hangi bisikleti alacağınızdan başlayıp, hangi bisiklet lastiği, hangi bisiklet ayakkabısı, nerede sürülmesi gerektiği, sürerken ne yiyip içilmesi gerektiğine varan bir çok bilinmezlik bulunmaktadır. Biz de bu bilinmezleri sizin için azaltmaya, bisikleti her yönüyle konuşmaya ve antrenman düzeninizi oluşturmaya çalışacağız.

Bisiklete dair antrenman sistemlerini, malzemelerini, sosyal gruplarını ve kültürünü burada bulabileceksiniz. Antrenman gruplarımıza katılmak, bisiklet hakkında danışmak için bize ulaşabilirsiniz.

Temel Eğitim’den başlayan sürüş eğitimlerimiz ve bisikletle ilgili her türlü destek için bisikletakademisi.net ‘ten de ulaşabilirsiniz.


Bisiklete yeni başlıyor ya da başlamak istiyor, nasıl bisiklet alacağınız ve nelere ihtiyacınız olacağıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız “Bisiklete Yeni Başlayan Rehberi“ne göz atabilirsiniz.